пʼятниця, 12 вересня 2014 р.

Початок вересня

За 2 дні вдалося роздобути досить багато заліза. В основному все таке що у мене є, але в господарстві не завадить, як от MFM вінчестери, 5.25 дисководи, кілька ісашних плат, пишучий SCSI cd-rom Yamaha та ще інше дрібне залізо.
Також попався ноутбук Toshiba Satellite 225CDS, На вигляд нормальний, не розбитий, всі кришечки на місці, нічого не тріснуто все працює, якби не одне "але". Як каже приказка "що з того що сливка гарна, як в лайно впала" Ноутбук має пасивну матрицю, яка уже підсіла. Зображення на екрані дуже погане, якщо в досі ще можна щось робити то у Windows дуже не зручно, зображення темне і мутне, а ще матриця дуже повільна тому якщо рухати курсором миші то він розмазується.



Інший цікавий експонат, який мені попався, це старий великий стример. Модель Cipher 5400 Plus. По розмірах він дуже великий, у довжину майже як АТХ системний блок, по висоті сам стример як два 5,25 пристрої, але у своєму корпусі він ще більший. Корпус по дизайну дуже подібний на комп'ютери IBM PC XT. Всередині в корпусі є свій блок живлення на 220 вольт.
Стример підтримує касети до 250 мегабайт. У журналі PC Magazine за 12 травня 1987 року пише про цей стример що він сумісний з накопичувачем ІВМ 6157




І особливо згадок про цей стример у інтернеті немає, ще кілька лінків і все.
Також цікаво тільки який у нього інтерфейс. Щось своє чи SCSI?
Але тут також є одна погана новина. Один валик у стримері що притискає плівку від старості розмок і резина майже розлізлася, тому користуватися стримером не можливо навіть якщо знати його стандарт і знайти драйвери. Але все-одно експонат цікавий, особливо вражають розміри.

пʼятниця, 5 вересня 2014 р.

Ще залізо

Приїхало ще у кінці літа, але руки дойшли викласти тільки зараз.
З нового, два радянські накопичувачі на аудіокасетах. Їх виготовляли на базі магнітофона "Весна-309" з якого викинули все зайве. Сам магнітофон був дуже популярний а от накопичувачі "НК-03" рідкісні, про них у інтернеті не багато згадок, всього 5 лінків.



Потім дістав ще дві материнки, одна АТ, на базі процесора 386. Тут цікавий чіпсет, рідкісної фірми "Symphony" Сама плата має на борту IDE та флоппі роз'єми а також порти + кеш пам'ять, а процесор DX на 40 мгц. Досить пристойна конфігурація на ті часи.
Друга плата з брендового комп'ютера IBM PS/2, тут цікавий процесор, 486 також фірми ІВМ. Але я його ще не спішу здувати в колекцію, по-перше у мене такий є, а по-друге можливо таку материнську плату треба буде поставити у якийсь з моїх комп'ютерів IBM PS/2, адже у мене є їх кілька штук, але у якому вони стані я не знаю :(





Материнська плата від IBM PS/2 цікава ще й тим як у неї організовано математичний співпроцесор. Його тут немає, але для нього стоїть ліжечко під чіпи CPGA тобто з контактами знизу мікросхеми, але в це ліжечко вставлений перехідник на корпус мікросхем PLCC. Саме коли я побачив таку плату (ту що уже в мене є) Це мене підштовхнуло на ідею що такий перехідник має працювати і з 286-ми процесорами. У тих комп'ютерах де вже побували "колекціонери" і витягнули рідкісний керамічний 286 CPGA процесор, можна поставити не рідкісний, любий PLCC процесор, якщо його поставити через отакий-же перехідник. Сам перехідник здувається з любої неробочої плати 286 або від співпроцесора 387. Ставимо процесор до позначки першого контакту, потім ставимо у материнку також перший контакт до першого і все включається і працює.