четвер, 6 лютого 2014 р.

Толковий початок лютого

Сьогодні прибуло два цікавих і епохальних експонати.
Це міні ноутбук Toshiba Libretto 50CT, та цифровий фотоапарат Sony MVC-FD5 який замість карт пам'яті використовує звичайні дискети 3,5 дюйма! Обидва пристроя з 1997 року.

Мало того ноутбук має багату комплектацію. Крім зарядки він має зовнішній дисковод, док-станцію, різні оригінальні інструкції і ліцензію на windows 95, а також оригінальну головну упаковочну коробку! На коробці є адреса, що прибув ноутбук посилкою з Нью-Йорку, а продали його тут на фірмі Unitrade якраз 6-го лютого 1998 року, рівно 16 років назад! Ноутбук до цих пір робочий і перебуває у гарному стані.
На борту він має процесор пентум з частотою 75 мгц, 16 мб оперативної пам'яті і вінчестер на 772 мегабайти, матриця активна 6,1 дюйма. Все це зазначено на коробці і так воно і є.
На ноутбуку встановлено windows 95 проте я запустив DOS так як для фотографії він працював на акумуляторі, казали його ще надовго вистачає. Оце колись робили техніку, так вона коштувала тисячі доларів але і була набагато надійніша.

А це фотоапарат про який я казав вище, Sony MVC-FD5
Для зберігання фотографій він використовує не флеш пам'ять, а звичайні дискети 3,5 дюйма. Які були найбільш популярним засобом передачі інформації між комп'ютерами у 90-х роках. Фотоапарат працює, робить фотографії у форматі jpg розміром біля 16 кілобайт. Так дивно тримати в руках річ з якої доносяться звуки запису дисковода. Цікаво також те, що рідний акумулятор тут "живий". Мені з фотоапаратом ще дісталось зарядне, інструкція і сумка-чехол.
А це я сфотографувався на нього (фото завантажив прямо з дискети)


А ще як завжди, знайшов кілька процесорів, один MMN 80CPU приїхав з Румунії


Чорний процесор з права "звичайний" селерон на 366 мгц, але такого як виявилося немає навіть на сайті http://chipdb.org/ тому що маркіровка тут починається з B80, а не FV як у більшості таких селеронів :) Інші два "однакові" процесори, звичайна новітня попса, але цікаві тим що обоє селерони, частота 1,7 Ггц, однаковий спек SL68C одним словом все однаково але один виготовлений у Малазії, а другий в Коста-Ріці.
Отакі у мене поки що новини, завтра очікується нове залізо, слідкуйте!

1 коментар:

  1. Все як завжди супер. Фотоапарат дуже здивував. Вперше про такий почув.

    ВідповістиВидалити