пʼятниця, 14 березня 2014 р.

Поповнення серверним залізом

Кілька днів тому назад було випотрошено кілька старих серверів, вони як кити яких викинуло на берег, уже залишилися самі кістки і туші які розкладаються - це іржаві корпуси, а все інше пішло у добрі руки. Сьогодні приїхала довгоочікування посилка. Тут залишки трьох серверів. Один двохпроцесорний ALR з процесорами Pentium Pro, сокет8. Другий був 4 процесорний Compaq 5500 і ще один сервер Intel на базі процесора 486. Звичайно якби якийсь сервер був комплектний я би забрав цілий, але вони уже були частково розібрані, тому тягнути металолом через пів країни не було змісту, забиралося лише найжирніше найцінніше. Сервер compaq 5500 був уже без одного процесора, без вінчестерів та інших елементів. Intel 486 був цілий але корпус у поганому стані, та і вінчестерів ніяких не було як і можливих корзин для них. Найбільш нормально виглядав сервер ALR на Pentium Pro але у нього спереду не було дверцят, залишилися лише завіси від них( які дивилися жахливо і зовнішній вигляд через це хромав(.

Ось що я забрав:


*останні два процесори знизу не з цієї посилки, а знайдені раніше
Ще була відеоплата+сказі контролер від Compaq 5500 але я її не сфотографував, як і блок живлення від сервера intel 486.
На першому фото ви бачите материнські плати, на другому зверху два потужні сказі контролера. Один на процесорі Intel 960, а другий на AMD 29040. Третя плата - це процесорна плата від Intel 486, а знизу дві мережеві карти. На третьому фото два вінчестери SCSI 80pin, два цінні перехідники з SCSI 68 контактів на 80 і навпаки. А також відеокарта і ще якась невідома серверна плата-заглушка живлення? На четвертому фото процесор PentiumII-Xeon на 400 мгц, два Pentium Pro на 200 мгц і мобільний процесор Intel Pentium 233 Мгц + Cyrix 486DX на 33 мгц
Також з цим всім добром, мені перепав моток SCSI шлейфів.

четвер, 13 березня 2014 р.

Орель БК-08

Сьогодні з Дніпропетровська приїхав спектрумсумісний комп'ютер Орель БК-08. Повністю новий в заводській упаковці! Ніколи не використовувався, дата виготовлення 1993 рік.
У комплекті інструкції, одна касета і блок живлення, аж на 24 вольта, цікаво нащо там скільки.




середа, 12 березня 2014 р.

Ноутбук Fujitsu fmV-biblio NC13D

Японці завжди вміли робити цікаві речі. Сьогодні мені попався ноутбук Fujitsu fmV-biblio NC13D
Це перший пентіум 133 мгц, оперативної пам'яті було 16 мб плюс я ще добавив 64 мб (зараз 80 мб). Вінчестер тут 2,5 дюйма на 1 гігабайт. Матриця пасивна і на-жаль з нею є певні проблеми, інколи проявляються артефакти, які зникають якщо дисплей порухати. Ноутбук цікавий тим що він дуже маленький і легкий (дисплей всього 640*480 пікселів).
На борту тут немає навіть дисковода не кажучи вже про пристрій сд-ром, якого також немає.
Але тут присутній слот CardBus та інфрачервоний порт, також через док станцію яка у мене є, доступні COM, LPT, VGA та PS/2 порти. Плюс ноутбук оснащений звуковою картою.
Далі кілька фото:





Жорсткий диск з 70-х років

Минулого тижня знайшов справжній раритет, великий жорсткий диск ІВМ, ємністю 70 мб, вага біля 10 кілограм. Такі жорсткі диски виготовляли з 1974 по 1983 рік.


Далі на фото зверху стоїть жорсткий диск 3,5 дюйма, для порівняння розмірів.


 Збоку схожий на космічний корабель



Цікава деталь, збоку на ручці є заглушка "ІВМ" її можна перевернути і знизу пише "read only" Напевне це такий захист від запису.